avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... angajam consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

angajam consilier juridic

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.

Pentru inscrierea in baza de date trimiteti cv-ul insotit de o scrisoare de intentie la: iulia.ichim@qualiadevelopment.ro.
Descrierea postului:
Selectam JURIST pentru clientul nostru - companie de imobiliare. BUCURESTIResponsabilitati principale:
-
1. Sa participe la negocirile pentru semnarea antecontractului sau contractului de vanzare cumparare sau inchiriere , nu mai pe probleme juridice.
2. Sa dea consultanta si sa informeze de agenti de vanzari, de orice modificare sau legi noi aparute.
3. Sa se informeze si comunice orice modificare sau lege noua aparuta in legatura cu domeniul imobiliar.
4. Sa respecte programul de lucru al agentiei de la 9 – 19 (si dupa caz acest program se poate prelungi)
5. Sa uramareasca si sa tina legatura cu clientii pana la finalizarea contractului,
6. Sa uramareasca si sa tina legatura cu notariatul si cu partile implicate in contract

Cerinte:
• sa cunoasca: contactul de vanzare cumparare, contractul de mostenire, contractul de donatie, verificare de cadastru si intabulare;
• Sa aiba relatii pentru a “urgenta” un cadastru , o intabulare, un extras , un certificat fiscal.
• Sa conoasca pt terenuri ( in general) ce este si cum se face o alipire si o dezmembrare ( pasi ce trebuiesc urmati , cadastru , intabulare , acte juridice)
• Sa cunosca si sa stie solutiile pentru aplicarea legii nr 10 si nr 112.
• Sa stie cat mai multe despre cum si cand se aplica noul cod fiscal ( ipozite, taxe).
Ultima modificare: Vineri, 4 August 2006
Qualia, utilizator
Cel mai recent răspuns: Qualia , utilizator 15:59, 4 August 2006
Oferta este foarte buna, dar imi poate preciza cineva pentru ce oras este valabila?
OFERTA ESTE VALABILA PENTRU BUCURESTI.
DACA SUNTETI INTERESAT TRIMITETI VA ROG UN CV LA ADRESA iulia.ichim@qualiadevelopment.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte vanzare imobil adighe adighe Buna ziua si bine v-am gasit, Doresc sa vand un imobil proprietate personala, dar singurele acte pe care le am sunt contractul de vanzare-cumparare intre ... (vezi toată discuția)
Dezmembrare teren GAGIU1982 GAGIU1982 Buna ziua, am un teren de 1000mp (20 * 50). Am facut dezmembrarea la el in 2 parti egale de cate 10 * 50, in speranta ca voi vinde o jumatate. Am luat de la ... (vezi toată discuția)
Partajare pamant lorelena1306 lorelena1306 Buna ziua, Am un teren de 5000mp pe care doresc sa-l impart in bucati de 500mp si apoi sa-l vand. Ce etape sunt necesare pentru acest demers? Multumesc (vezi toată discuția)