Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua...Acum o săpt.am prezentat simptome de ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua...Acum o săpt.am prezentat simptome de răceală și ...

Buna ziua...Acum o săpt.am prezentat simptome de răceală și medicul de familie m-a îndrumat sa.chem ambulantă si sa ma izoleze la.domiciliu...asta am si facut, fiind testat in aceeasi zi...Însă după o săpt.de insistențe la Dsp mi s-a dat rezultatul fiind Negativ...Am nevoie de concediu medical iar medicul de familie mi-a spus că are nevoie de o decizie de la Dsp...va rog sa-mi spuneti eu sunt obligat sai aduc aceasta decizie?fiind negativ nu poate sa imi acorde acest Cm pe.baza rezultatului de la Dsp?cum sa procedez mai departe pentru acordarea Cm?Va multumesc anticipat si o zi bună.sa.aveti
Solicitați la DSP sa va dea actul medical.
Medicul.de familie nu poate scrie asa aiurea.
Este o adevărată bătaie de joc ce a făcut DSP.
Uita ca sunt plătiți din banii cetățenilor.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat