Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract de comodat auto administrator si srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract de comodat auto administrator si srl

buna ziua. pot sa fac un contract de comodat intre administrator si srl pentru o basculabila? in ce conditii pot face acest contract, avand in vedere ca se doreste transportul de lemn (grinzi, scandura, cherestea,etc ) de la o firma care se ocupa cu acest lucru la diferiti cumparatori. din cate am citit nu se pot face aceste transporturi de catre oricine si oricum. sau trebuie cumparata masina pe firma ?
george-neagu, moderator
Se poate incheia un contract de comodat .

Vedeti si Norma din 25 iunie 2020 referitoare la proveniența, circulația și comercializarea materialelor lemnoase, la regimul spațiilor de depozitare a materialelor lemnoase și al instalațiilor de prelucrat lemn rotund, precum și cele privind proveniența și circulația materialelor lemnoase destinate consumului propriu al proprietarului și unele măsuri de aplicare a prevederilor Regulamentului (UE) nr. 995/2010 al Parlamentului European și al Consiliului din 20 octombrie 2010 de stabilire a obligațiilor care revin operatorilor care introduc pe piață lemn și produse din lemn
[ link extern ]