avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen transport lemn
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen transport lemn

buna ziua. am o masina basculabila personala si un srl cu activitati mixte agricole. stiu ca s-a schimbat legea privind transportul de lemn din gater la persoane fizice. ca sa pot face acest transport (prin contract de servicii de transport) trebuie sa imi adaug un cod caen la firma?
Ultima modificare: Miercuri, 24 Februarie 2021
ndrrl, utilizator
Cel mai recent răspuns: Viobos , utilizator 11:55, 8 Mai 2022
4941 Transporturi rutiere de marfuri
Aceasta clasa include:
-toate activitatile de transport rutier de marfuri:
-transportul bustenilor
-transportul marfurilor
-transportul cu mijloace frigorifice
-transporturi grele
-transport de marfa in vrac, inclusiv in autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme
-transportul autoturismelor
-transportul reziduurilor si deseurilor, exclusiv activitati de colectare sau eliminare

Aceasta clasa include de asemenea:
-inchirieri de camioane cu sofer
-transportul marfurilor cu vehicule cu tractiune animala sau umana

Aceasta clasa exclude:
-transportul bustenilor in incinta padurii, ca parte a operatiunilor forestiere, vezi 0240

-distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisterna, vezi 3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea marfurilor in terminale, vezi 5221
-activitati de ambalare in vederea transportului, vezi 5229
-activitati postale si de curierat, vezi 5310, 5320
-transportul deseurilor, ca parte integrata a activitatii de colectare a deseurilor, vezi 3811, 3812
multumesc frumos
Sunt interesat și eu de transport material lemnos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru transportul de produse farmaceutice clim_stefan clim_stefan Buna seara, am tot cautat codul caen pentru aceasta activitate si nu am gasit nimic. In principiu as vrea sa fac transport de produse farmaceutice de la ... (vezi toată discuția)
Codul caen 4941 de transport marfuri l5843n978 l5843n978 codul caen 4941 transport marfuri imi permite sa comercializez marfa pe care o transport ? (vezi toată discuția)
Cod caen lavih lavih 1) Buna ziua.Ce cod CAEN se poate folosi pentru furaje/concentrate pentru animale aduse din strainatate ,pentru a distribui marfa in tara.Care este regimul si ... (vezi toată discuția)