avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces civil cu martor persoană juridică
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces civil cu martor persoană juridică

Este vreo problemă de procedură dacă o persoană fizică cere ca martor într-un proces civil o persoană juridică?
Ca exemplu ipotetic:
Vasilică îl dă în judecată pe Fănel pentru oarece fapte.
În legătură cu faptele respective, Direcția de Drumuri a făcut anterior o anchetă și, deci, are cunoștință despre fapte.
Vasilică poate indica drept martor pe Direcția de Drumuri?
Dacă da, în ce fel?
Așa?
„Martori:
- Andrei, adresa
- Direcția de Drumuri, adresa”
Cel mai recent răspuns: sorein , utilizator 10:44, 3 Aprilie 2021
Nu exista asa ceva.persoana juridica nu poate depune mărturie...doar reprezentanții sai.existq alte modalități de a produce aceste probe
Care?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se formuleaza o plangere penala? olteanu ana olteanu ana da stiu ca trebuie sa fac o plangere la politie dar as vrea sa fie formulata corect, de aceea am apelat de dumneavoastra.as dori un model daca se poate.:(( (vezi toată discuția)
Cum redactez o speță de drept penal? ContSters370920 ContSters370920 Bună, vreau să știu mai exact cum să redactez o speță de drept penal, am nevoie la facultate, chiar nu știu și am căutat pe internet, însă nu am ... (vezi toată discuția)
Martor cu interese in proces e.ladislau e.ladislau rog ajutor, sant reclamant intr-un litigiu de munca, parata a cerut proba cu martori, eu am fost de acord si judecatorul a aprobat proba cu un martor. Problema ... (vezi toată discuția)