Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces civil cu martor persoană juridică
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces civil cu martor persoană juridică

Este vreo problemă de procedură dacă o persoană fizică cere ca martor într-un proces civil o persoană juridică?
Ca exemplu ipotetic:
Vasilică îl dă în judecată pe Fănel pentru oarece fapte.
În legătură cu faptele respective, Direcția de Drumuri a făcut anterior o anchetă și, deci, are cunoștință despre fapte.
Vasilică poate indica drept martor pe Direcția de Drumuri?
Dacă da, în ce fel?
Așa?
„Martori:
- Andrei, adresa
- Direcția de Drumuri, adresa”
Nu exista asa ceva.persoana juridica nu poate depune mărturie...doar reprezentanții sai.existq alte modalități de a produce aceste probe
Care?