Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere valoare redusă
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere valoare redusă

Bună seara, dacă mă poate ajuta cineva cu o lămurire ce înseamnă cererea cu valoare redusă, pe portalul judecătoriei apar cu un dosar înaintat de către investcapital Ltd pentru cerere cu valoare redusă, am căutat acest investcapital Ltd dar sunt de negăsit pe teritoriul României, dacă se admite această cerere cu valoare redusă ce se întâmplă ce pot face, unde pot merge? Vă mulțumesc pentru eventuale răspunsuri și sfaturi
cornel2222, utilizator
In primul rand o sa primiti un formular cu.pretentiile reclsmantului,dvs.urmand a face întâmpinare,aparari etc.Daca soluția nu va avantajează formulati calea de atac legală,în alta parte nu aveti unde sa ,,,mergeți,"doar la av .asa cum este firesc. Este un proces care teoretic ar tb sa dureze mai puțin o procedură mai simpla etc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Din câte îmi dau seama Invest capital este reprezentat de cei de la kruk, singura creanță așa zisă este de la Telekom un contract încheiat în 2016 pentru servicii de televiziune și internet fix de care nu am fost mulțumit, am cerut pe atunci rezilierea contractului pentru că nu eram mulțumit de serviciile lor, adică mai pe scurt viteza internetului nu era cea precizată în contract la care ei miau cerut ca pentru reziliere să achit toată perioada contractuală ceea ce nu am fost de acord, nu poți plăti un serviciu de care nu beneficiezi