Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua. Este corect ca fisa de aptitudine sa fie ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua. Este corect ca fisa de aptitudine sa fie parafata ...

Buna ziua. Este corect ca fisa de aptitudine sa fie parafata și semnata "în sistem" cu parafa și semnatura scanate, nu în original, nu cu semnatura electronica?
Va mulțumesc!
cris.borcan, utilizator
HG nr. 355/ 2007 cu modificarile si completarile ulterioare, privind supravegherea starii de sanatate a lucratorilor mentioneaza:
-ART. 17 Fişa de aptitudine care finalizează examenul medical la angajarea în muncă se completează numai de către medicul de medicina muncii, în două exemplare, unul pentru angajator şi celălalt pentru lucrător.
-In anexa 5 Fisa de aptitudine, se fac mentiuni legate de aptitudinea in munca, data emiterii fisei, semnatura si parafa medicului.

AVIZ MEDICAL: Recomandări:
Apt [ ] ....................................
Apt condiţionat [ ] ....................................
Inapt temporar [ ] ....................................
Inapt [ ] ....................................
Data
Medic de medicina muncii
.................................
(semnătura şi parafa)
Data următorului examen medical: ...................