Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara!Mă numesc Petre mă interesează să aflu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara!Mă numesc Petre mă interesează să aflu la ce ...

Bună seara!Mă numesc Petre mă interesează să aflu la ce vârstă pot sa ies la pensie anticipat nepenalizat ?Data nașterii 02 09 1967!!Mulțumesc!!
Puiu12, utilizator
- pensionare la limita de varsta Septembrie 2032 (65 ani );

- pensionare anticipata Septembrie 2027 (60 ani), daca indepliniti conditia stagiului complet de cotizare pentru pensionare anticipata de 43 ani.

- pensionare anticipata partiala Septembrie (60 ani), daca indepliniti conditia stagiului de cotizare pentru pensionare anticipata partiala de peste 35 ani.