Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand pot iesi la pensie anticipat sau total daca m-am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand pot iesi la pensie anticipat sau total daca m-am angajat ...

Cand pot iesi la pensie anticipat sau total daca m-am angajat in 1986, an in care am plecat si in armata in perioada 10.09.1986 = 14.01.1988?
Care este data nasterii si stagiul total de cotizare ?
01.10.1967, 34 ani cu armata de 1an și 4luni. Va mulțumesc!

Cornel Vasile a scris:

Care este data nasterii si stagiul total de cotizare ?

pensiona anticipata = Octombrie 2027 , la varsta de 60 ani daca indepliniti conditia stagiului complet de cotizare pentru pensionare anticipata de 43 ani.

pensionare la limita de varsta = Octombrie 2032, la varsta standard de pensionare de 65 ani