Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Concubina mea s-a despartit de mine! ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Concubina mea s-a despartit de mine! Precizez ca am un ...

Buna ziua!Concubina mea sa despartit de mine!Precizez ca am un copil cu ea si este recunoscut de mine in certificatul de nastere.Pot obtine in instanta o custodie a copilului?
Buna ziua. Autoritatea parinteasca se exercita in comun de ambii parinti. Puteti obtine un drept de vizita pentru a pastra lrgatura cu minorul. Trebuie sa existe motive intemeiate ca unul dintre parinti sa obtina o autoritate parinteasca exclusiva, iar aceste motive sunt doar cu privire la minor. Trebuie încercat, pe cât posibil, ca minorul sa fie ferit de orice efect negativ care ar putea sa se produca ca urmare a separarii parintilor sai.
cab av PIRSAN SILVIA, Avocat
Puteti promova și ordonanta presedentiala pentru a obține o hotarare urgenta sa vedeti copilul