Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general In urma inventarului efectuat a rezultat un minus in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

In urma inventarului efectuat a rezultat un minus in gestiune

In urma inventarului efectuat a rezultat un minus in gestiune in valoare de 1253,83 lei. Daca se inregistreaza in Raportul de gestiune valoare marfa gasita in magazin + minusul desi nerecuperat la acel moment,inregistrand un sold de plecare in valoare totala de ex. 30000,00 lei, iar ulterior acest minus in valoare de 1253,83 este incasat prin BF , nu se incarca gestiunea ? Care este procedura,cum se calculeaza si respectiv inregistreaza ?( de precizat ca nu se foloseste un soft de contabilitate financiara,si pe suport de hartie raport gestiune). Multumesc frumos pt eventuale raspunsuri.
george-neagu, moderator