avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o informatie! Daca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu o informatie! Daca firma are ...

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu o informatie!
Daca firma are implemetat un sistem in care salariatii introduc online zilele pentru care solicita CO, mai este nevoie de cererea scrisa?
La un control ITM putem face dovada in acest sistem ca salariatul a solicitat acele zile?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:38, 8 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In general, verba volant , scripta manent.

Evidenta electronica poate face dovada solicitarii .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajatorul ne zice că zilele de concediu de odihnă după codul ... Magie1 Magie1 Angajatorul ne zice că zilele de concediu de odihnă după Codul muncii se plătește în banii la încetarea activității. Eu aveam zile de concediu de ... (vezi toată discuția)
Neplata 1 salariu compensatoriu miki980 miki980 Buna ziua, am fost trimisa in somaj in februarie ac si nici pana astazi nu am primit acel salariu compensatoriu prevazut in contractul colectiv de munca. Ce ... (vezi toată discuția)
Salar compensatoriu 3l3na 3l3na buna ziua, problema mea este urmatoarea: a fost restrictionat postl pe care lucram, am terminat perioada de preaviz de 20 zile/4 ore,am plecat deja de 45 zile ... (vezi toată discuția)