avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... !!!Indemnizație creștere copil!!! Buna ziua! Va rog ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

!!!Indemnizație creștere copil!!! Buna ziua! Va rog sa ma ajutați ...

!!!Indemnizație creștere copil!!!
Buna ziua! Va rog sa ma ajutați cu un răspuns! Trebuie sa nasc la începutul lunii iulie 2021 și am următoarea situație: din anul 2018-2020 am urmat masteratul, studii la zi, cu examen disertație finalizat in luna iunie 2020, și din luna iunie m-am aflat în evidente la somaj urmând ca din octombrie 2020 pana în martie 2021 sa primesc Indemnizație de șomer ca absolvent, specific ca nu am realizat alta vechime in munca. Exista vreo posibilitate de a primi Indemnizație de creștere copil? Dacă din martie pana în iulie raman cateva luni neacoperite? Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Magda Ilaria , utilizator 14:24, 11 Martie 2021
????
august 2019 - iulie 2021

Detaliati exact prin perioada statutul dvs in acest interval .... (de exemplu, de la ...pana la ...)


obs.
2018-2020 nu ne spune prea multe lucruri
Ultima modificare: Miercuri, 10 Martie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
In intervalul 2015-2018 am urmat facultatea la zi, după facultate m-am înscris la masterat, la zi, din octombrie 2018 pana în iunie 2020 cand am susținut disertația, iar din octombrie 2020 sunt în somaj pana luna aceasta, fără alta vechime în munca,
Ultima modificare: Miercuri, 10 Martie 2021
Magda Ilaria, utilizator
august 2019 - iunie 2020 masterat la zi .......11 luni

octombrie 2020 - martie 2021 somaj .....6 luni

In opinia mea, beneficiati de indemnizatia pentru CCC.
Mulțumesc frumos pentru răspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am finalizat studiile de masterat in luna iunie anul ... Maria Pavel Maria Pavel Buna ziua! Am finalizat studiile de masterat in luna iunie anul acesta si din luna octombrie sunt in somaj pana in luna martie, urmeaza sa nasc in luna iulie ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie copil Luiza.G Luiza.G Buna ziua, am absolvit liceul pe data de 29.05.2020, eu frecventand cursurile la zi. Sunt insarcinata in 5 luni in prezent, iar eu la inceputul lui noiembrie ... (vezi toată discuția)
Indemnizație de creștere copil Elena_I2020 Elena_I2020 Buna ziua! Am absolvit studiile universitare de masterat (cu diploma de disertație) in luna Iunie 2018. Sunt angajata cu contract individual de munca din ... (vezi toată discuția)