Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sotia mea a esit la pensie pentru limita de varsta si ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sotia mea a esit la pensie pentru limita de varsta si are acum ...

Sotia mea a esit la pensie pentru limita de varsta si are acum o pensie de 800 ron, pentru o perioada de aproximativ 13 ani lucrati in Romania.Dupa aceasta perioada a lucrat si inca mai lucreaza in Italia unde este rezidenta si cu contract de munca 7ani si 7luni. Intrebarea este ce face cu aceasta perioada si cum poate fi ea folosita la recalcularea pensiei. Ea are 69 ani. Va multumesc.
Pentru perioada lucrata in Italia va primi pensie de la statul Italian.