Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract Individual de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract Individual de Munca

Fapt:
In Contractul Colectiv de Munca si in Contractul Individual de Munca am acceptat sa am o mare parte din sporuri incluse in salariu, dar ele nu au fost acordate in fapt/fizic, ci doar scriptic, motiv pt care m-am adresat Tribunalului Ilfov si Curtii de Apel Bucuresti sa constate ca acestea nu au fost acordate si sa anuleze aliniatul respectiv.
Raspunsul instantelor:
Atata timp cat am agreeat acest lucru prin CCMU si CIM, cererea mea este neintemeiata!!
Intrebare:
Ce as putea face?? ce ar trebui sa cer?
Nu aveti ce face, atat timp cat in c.i.m. este stipulat o astfel de clauza. ....solutia ar fi modificarea clauzei de comun acord cu angajatorul