Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am contactat o firma de arhitectura pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am contactat o firma de arhitectura pentru proiectul ...

Buna ziua.
Am contactat o firma de arhitectura pentru proiectul unei case. Dupa discutiile cu ei am semnat un contract in care e specificat un avans.

Am posibilitatea sa ma razgandesc daca inca nu am achitat avansul? Tin sa mentionez ca doar ieri am semnat contractul si inca nici ei nu s-au apucat de munca. Insa dupa mai multe discutii cu diferite persoane am ajuns la concluzia ca e prea scump si nu trebuia sa semnez contractul.

Multumesc
Cititi cu atentie clauzele contractuale. Daca nu intelegeti, consultati cat mai repede un avocat pentru a constata daca rezilierea unilaterala a contractului presupune sanctiuni pentru dv.