Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rabla 2021,reinmatriculare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rabla 2021,reinmatriculare

Bună ziua,
Ma confrunt cu următoarea situatie:
Am vândut un wv golf acum 2 ani de zile. Noul proprietar nu a inmatriculat-o, deși eu am scos certificat fiscal. Talonul și cartea mașinii au rămas pe numele meu. Intenționez sa o reinscriu la taxe si impozite pe numele meu, pentru a beneficia de programul rabla. Întrebarea mea este: trebuie sa reinmatriculez masina și la drpciv?
Va mulțumesc pentru timpul acordat.
Puscasu Alexandru, utilizator
Atat timp cat vehiculul nu figureaza drept predat la unitate remat ,nu este necesar sa desfasurati demersuri la dprciv