Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna dimineata. Sotul mai are inca 2 frati care sunt ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna dimineata. Sotul mai are inca 2 frati care sunt in viata.Doreste ...

Buna dimineata. Sotul mai are inca 2 frati care sunt in viata.Doreste sa dezbata mostenirea , parintii nu mai sunt in viata din pacate, si intre frati nu exista o relatie cumsecade , ceea ce vor ajunge cu siguranta in instanta.Intrebarea mea este, daca sotul este cel care deschide actiunea in instanta, el trebuie sa suporte toata cheltuiala, sau isi recupereaza din chletuieli si de la cei 2 frati ?Multumesc tare mult !

Buna ziua!

Prin sentința se va stabili și împărțirea cheltuielilor de judecată conform cotei parti din dreptul de proprietate ce va reveni fiecărui.
Astfel, iniția dansul suporta toate cheltuielile urmând ca ulterior sa le recupereze și de la ceilalati doi frați.
gi-jane2, moderator