Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Se poate convoca si desfasura Adunarea generala a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Se poate convoca si desfasura Adunarea generala a proprietarilor ...

Se poate convoca si desfasura Adunarea generala a proprietarilor dintr-o asociatie in cazul starii de alerta?
Da, cu respectarea condițiilor impuse de pentru organizarea și desfășurarea adunărilor publice.
Se pot convoca adunari generale,inclusiv pe scari sau tronsoane de imobil de locuit in comun-cu respectarea dispozitiilor impuse in starea de alerta
Parerea mea este ca nu se poate , unul din motive ar fi acela ca acolo se iau hotarari .
Ce facem daca un proprietar de la scara x propune ceva si proprietarii de la scara 3 nu sunt de acord sau un proprietar de la scara 2 are o propunere si cei de la scara 1 si 4 nu sunt de acord si asa mai departe
Hotararile asa cum am spus se iau numai in cadrul AG cu toti cei prezenti ,nu pe bucatele , trebuiesc ascultate toate vocile , nu separat si apoi cu jumatate plus unul din cei prezenti se hotaraste , da sau nu , cam asa vad eu treburile .