Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Locatar in plus fara acordul partilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Locatar in plus fara acordul partilor

Stimate comunitate,
Am un apartament in proprietate comuna cu sotia. Intrebarea mea este daca o pot aduce pe mama mea la mine fara acordul sotiei? Daca se poate ca raspunsul sa fie insotit si de un articol de lege ar fi foarte bine pentru argumentatia mea. Multumesc
Broscutza22, utilizator

Broscutza22 a scris:

Pe mama nu o prea intereseaza parerea sotiei.

Se pare că, de fapt, și pe dumneavoastră vă cam doare la 5 m în spatele cotului de părerea soției dumneavoastră. Dacă credeți că așa trebuie să funcționeze în mod normal o căsnicie, probabil că în final veți rămâne definitiv sub fusta mămicuței, iar soția dvs o să-și găsească un soț în adevăratul sens al cuvântului, nu doar prin prisma existenței unui certificat de căsătorie.
Nu, nu puteti aduce pe nimeni in casa fara acordul sotiei! Doar daca, binenteles, doriti sa divortati. Si daca aveti cumva copii, eu va recomand sa o faceti fara sa creati in mod artificial tensiuni.