Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vreau sa fac un contract de comodat cu o persoana ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vreau sa fac un contract de comodat cu o persoana fizica, acesta ...

Vreau sa fac un contract de comodat cu o persoana fizica, acesta fiindu-i necesar la APIA pentru subventie.Ea va folosi terenul meu.Pot sa inchei acest contract la Primarie sau doar la notar.
Contractul de comodat se poate incheia in mod valabil sub semnatura privata (deci nu trebuie sa mergeti nici la notar si nici la Primarie) insa trebuie sa verificati la APIA daca un contract de comodat este un act justificativ valabil pentru obtinerea subventiei de catre acea persoana.