avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Rog lamurire.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Rog lamurire.

Bună ziua!
Eu am lucrat 20 de ani în tara și 5 ani în Italia ca îngrijitoare bătrâni. Acum am varsta pensionarii și as vrea sa știu dacă exista posibilitatea adăugării anilor lucrați în Italia la cei lucrați în tara in stabilurea pensiei. Mulțumesc mult!
Ultima modificare: Joi, 15 Aprilie 2021
flori54, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:12, 16 Aprilie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se adauga anii lucrati in italia la pensionare? Geeamari Geeamari Am 20 ani lucrati la Rompetrol din care 10 ani de grupa a 2 a ,2ani in invatamant si 7 ani in Italia ,as vrea sa stiu la ce varsta pot iesi anticipat la ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata in romania si contract de munca in italia simo_crisa simo_crisa Buna ziua, va scriu in numele mamei, pensionata in Romania anticipat in 2011 si cu somaj in acest moment in Italia. Intrebarea mea este urmatoarea: cand o sa ... (vezi toată discuția)
Pensionare in italia. Romica Murariu Romica Murariu Buna seara. As dori sa aflu ce trebuie sa fac in Romania pentru a putea solicita pensionarea in Italia . Mentionez ca am lucrat 29 ani si 5 luni in Romania,iar ... (vezi toată discuția)