avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara. Am o întrebare in cazul meu după divorț ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara. Am o întrebare in cazul meu după divorț s-a stabilit ...

Buna seara. Am o întrebare in cazul meu după divorț sa stabilit 2 minore la mine una la fostul soț, ce procent ca pensie alimentara primesc pentru o minora recompensand una la mine una la el mai ramane el sa dea pt o minora ce procent mi se cuvine dintr-un salariu minim pe economie?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:01, 16 Aprilie 2021
Ar fi trebui sa se fi stabilit deja pensia daca ziceti ca ati divortat.
Fiecare dintre voi, aveti de platit cate o jumatate din salariu pensie pt cei 3 copii,adica 693 de lei puneti deoparte pt intretinerea copiilor, dvs trebuie sa platiti pt un copil, tatal pt 2, deci ar trebui sa va dea el 231 de lei lunar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calculul pensiei alimentare ValentinTudor ValentinTudor Am fost casatorit 4 ani, in timpul acestei casatorii nascandu-se un copil. Am divortat, iar prin hotararea de divort s-a stabilit ca pensie alimentara suma de ... (vezi toată discuția)
Suma pensiei alimentare se poate modifica? Zaraki Zaraki Fostul sot s-a recasatorit si va avea un copil cu actuala sotie, deci un alt minor in intretinere. El sustile ca din punct de vedere legal, pensia alimentara ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentară vatavumihaela vatavumihaela Bună ziua, în urma divorțului minora primește 200 lei pensie alimentara. Fostul soț s-a recăsătorit și are 2 copii minori ai lui și încă unul tot ... (vezi toată discuția)