Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara. Am o întrebare in cazul meu după divorț ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara. Am o întrebare in cazul meu după divorț s-a stabilit ...

Buna seara. Am o întrebare in cazul meu după divorț sa stabilit 2 minore la mine una la fostul soț, ce procent ca pensie alimentara primesc pentru o minora recompensand una la mine una la el mai ramane el sa dea pt o minora ce procent mi se cuvine dintr-un salariu minim pe economie?
Ar fi trebui sa se fi stabilit deja pensia daca ziceti ca ati divortat.
Fiecare dintre voi, aveti de platit cate o jumatate din salariu pensie pt cei 3 copii,adica 693 de lei puneti deoparte pt intretinerea copiilor, dvs trebuie sa platiti pt un copil, tatal pt 2, deci ar trebui sa va dea el 231 de lei lunar.