Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant interimar 2021
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant interimar 2021

O societate care are profit in trimestrul I 2021 doreste sa ia dividende interimare.Nu gasesc pe sit-ul anaf formularul de situatii financiare interimare pentru anul 2021.
Puteti sa-mi spuneti ce pot sa fac in aceasta situatie ?
Va multumesc.
george-neagu, moderator
Pesite-ul ANAF sunt situatiile financiare interimare întocmite potrivit OMFP nr. 3067/ 2018 privind completarea unor reglementări contabile, de către entităţile cărora le sunt incidente Reglementările contabile privind situaţiile financiare anuale individuale şi situaţiile financiare anuale consolidate, aprobate prin OMFP nr. 1802/2014, cu modificările şi completările ulterioare- valabil începand cu trim.III 2018.

Deci le utilizati pe acestea.
Multumesc.