Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, As dorii sa trmit acasa un act notarial ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, As dorii sa trmit acasa un act notarial facut in fata ...

Buna ziua,
As dorii sa trmit acasa un act notarial facut in fata unui notar in spania privind regimul matrimonial. As avea nevoie sa-l trimit in Romania sa-l inregistrez ca sa poata avea efect pe teritoriul Romaniei deoarece vreau sa cumpar o proprietate si suntem in regim de separare de bunuri. Intrebarea mea este daca e suficient ca traductorul sa fie jurat sau e suficient sa fie doar autorizat?Dupa ce il traduc cred ca urmatorul pas este sa-i pun stampila de la Haga.
Traducatorul trebuie sa fie autorizat.