Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua! Pentru amplasarea de containere pe un teren ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua! Pentru amplasarea de containere pe un teren agricol, ...

Buna ziua! Pentru amplasarea de containere pe un teren agricol, ce autorizatii sunt necesare? Vor fi dotate cu instalatie de energie solara si vor avea ca destinatie bucatarie si baie cu dus si toaleta.
De asemenea, in ce conditii pot instala o eoliana pe un teren agricol/pasune?
Multumesc!
pentru eoliana va trebuie autorizatie de constructie. daca vreti s-o conectati la SEN, va trebuie si proiect de conectare la distribuitorul local de energie
pe terenurile agricole puteti edifica doar constructii agricole.
Multumesc pentru raspuns! In cazul in care nu as instala eoliana, insa as avea doua containere cu destinatia mentionata, tot este o problema? Nu as face fundatie, contanerul poate fi retras oricand, as apela si la toalete ecologice, doar sa simplific povestea cu autorizatiile.
Ma intereseaza, intr-un final, un teren ieftin care sa permita deschiderea unui camping doar pentru corturi, nu rulote si nu foarte mare, ceva minim. Ce ma sfatuiti?