Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La ce distanta se poate amplasa o fosa septica fata de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La ce distanta se poate amplasa o fosa septica fata de o gospodărie ...

La ce distanta se poate amplasa o fosa septica fata de o gospodărie vecină care are fantana cu apa potabilă? Multumesc!
Distanta minima pentru construirea unei fose septice este de 10 m fata de cea mai apropiata cladire.
Dar fata de o fantana?

Cornel Vasile a scris:

Distanta minima pentru construirea unei fose septice este de 10 m fata de cea mai apropiata cladire.

Gasiti aici Ordin MS nr. 119/ 2014 Norme de igiena si sanatate publica - [ link extern ]
Vedeti art.15 al.(2)
Multumesc, dar cred ca este vorba de art. 34 din ordin.
Posibil.