avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune Ce se intampla daca costurile taxelor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune Ce se intampla daca costurile taxelor notariala`+intabularea ...

Succesiune
Ce se intampla daca costurile taxelor notariala`+intabularea depasesc posibilitatea de a plati ? Adica practic la lasarea actelor pentru succesiune nu s-a discutat clar ce sume aproximative ar putea fi.
Multumesc pentru un raspuns
E.I
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 11:21, 29 Aprilie 2021
Se suspenda procedura de dezbatere a succesiunii.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nimic. Se opreste procedura si se suspenda la stadiul la care se afla.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se intampla daca nu dezbatem succesiunea? nectarya nectarya Buna ziua, In urma decesului tatalui am ramas trei mostenitoare a unui imobil (eu, mama si sora). Initial am dorit sa depunem actele in vederea dezbaterii ... (vezi toată discuția)
Vanzare cu chitanta de mana inainde de dezbaterea mostenirii efuionut efuionut Sunt unica mostenitoare a bunicului meu care a detinut cateva loturi de teren unele se afla pe rol inregistrate la primarie altele au fost cumparate cu ... (vezi toată discuția)
Dezbatere succesiune si taxe notariale Valli50 Valli50 Tata a murit si acum trebuie sa dezbatem succesiune. Apartamentul e pe numele mamei si al tatalui meu, jumate-jumate deci. Eu sint singurul copil. Eu locuiesc ... (vezi toată discuția)