Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua am avut covid am stat 2 saptamini in spital ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua am avut covid am stat 2 saptamini in spital cu pneumonie ...

Buna ziua am avut covid am stat 2 saptamini in spital cu pneumonie sars-cov-2 forma severa si am iesit din spital si de atunci medici ma tin tot in concediul medical ca ma dor si picioarele si obosesc intrebarea mea este daca stau tot in medical pot fi dat afara din firma
Buna ziua!
Conform leigslației in vigoare nu puteți fi dat afara pe motiv de concediu medical prelungit!
Raportul de munca poate inceta in cazul concedierii pentru motive ce intervin ca urmare a reorganizarii judiciare, a falimentului sau a dizolvarii angajatorului, in conditiile legii.
Va multumesc mult pt raspuns

Avocat Popescu Radu Cătălin a scris:

Buna ziua!
Conform leigslației in vigoare nu puteți fi dat afara pe motiv de concediu medical prelungit!