Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Desi am aratat in cursul primului termen al procesului ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Desi am aratat in cursul primului termen al procesului penal ...

Desi am aratat in cursul primului termen al procesului penal faptul ca ma aflu in relatie de dujmanie cu martorul propus de partea vatama si ca din punctul meu de vedere martorul parti vatamate este sotul acesteia doamna presedinte a luat urmatoarea decizie

Faţă de poziţia procesuală a inculpatului, apreciază necesar pentru o corectăsoluţionare a cauzei administrarea de probe şi având în vedere că prezenta cauză este unproces penal, guvernat de principiul libertăţii probelor, se va dispune citarea martorilor dinacte, chiar dacă au legătură de rudenie şi prietenie cu persoana vătămată

Cum pot imiedica audierea martorilor
recuz judecatorul pentru aceasta decizie ?
~ Conținut șters la cerere ~
Roman85 a scris:
Cum pot imiedica audierea martorilor
recuz judecatorul pentru aceasta decizie ?

Recuzare pentru ce anume? Nici pomeneala.
Discutati cu avocatul mai bine, stie dansul cum sa puna problema.