avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Desi am aratat in cursul primului termen al procesului ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Desi am aratat in cursul primului termen al procesului penal ...

Desi am aratat in cursul primului termen al procesului penal faptul ca ma aflu in relatie de dujmanie cu martorul propus de partea vatama si ca din punctul meu de vedere martorul parti vatamate este sotul acesteia doamna presedinte a luat urmatoarea decizie

Faţă de poziţia procesuală a inculpatului, apreciază necesar pentru o corectăsoluţionare a cauzei administrarea de probe şi având în vedere că prezenta cauză este unproces penal, guvernat de principiul libertăţii probelor, se va dispune citarea martorilor dinacte, chiar dacă au legătură de rudenie şi prietenie cu persoana vătămată


Cum pot imiedica audierea martorilor
recuz judecatorul pentru aceasta decizie ?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 17:59, 16 Mai 2021
~ Conținut șters la cerere ~
Roman85 a scris:
Cum pot imiedica audierea martorilor
recuz judecatorul pentru aceasta decizie ?

Recuzare pentru ce anume? Nici pomeneala.
Discutati cu avocatul mai bine, stie dansul cum sa puna problema.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordinea administrarii probelor in timpul urmaririi penale aidu aidu In calitate de suspect, am solicitat procurorului administrarea probei cu audierea persoanei vatamate. Am aflat ulterior ca a fost deja audiata persoana ... (vezi toată discuția)
Tribunal cercetasa cercetasa Informaţii detaliate despre dosar Obiect dosar: traficul de persoane (Legea 678/2001 art. 12) Materia juridică: Penal Stadiu procesual: Fond ... (vezi toată discuția)