Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie somaj 30%
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie somaj 30%

Buna ziua! Sunt in somaj din 30 septembrie,am fost studenta inainte, pana acum am luat somajul de 2 ori.Daca ma angajez de pe 15 ianuarie la 8 h pe perioada nedeterminata cu clauza sa nu parasesc locul de munca timp de 6 luni,Voi primi indemnizatia de 30 % din somaj? Care sunt procedurile de acordare?Si avand in vedere ca mai trebuie sa iau somajul pe 1 luna si jumatate in care nu am lucrat, il voi lua?
Multumesc pentru raspuns...am inteles