Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna, in revisal se opereaza detasarea si obligatoriu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna, in revisal se opereaza detasarea si obligatoriu si suspendare ...

Buna, in revisal se opereaza detasarea si obligatoriu si suspendare cim, cand un angajat este detasat in interesul serviciului ( în cadrul aceluiaşi ordonator principal de credite)? multumesc.
Buna ziua
Indemnizatia de detasare este o notiune diferita de cheltuielile de detasare (transport, cazare si chelt cu hrana). Aceste cheltuieli nu fac parte din remuneratia minima care trebuie acordata.
Salariatul detasat transnational beneficiaza de remuneratia minima stabilita de statul german pe durata detasarii in Germania. Componentele remuneratiei minime sunt stabilite de statul german. Indemnizatia de detasare transnationala face parte integranta din remuneratia minima.