avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Vanzare Alimente Importate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Vanzare Alimente Importate

Buna ziua! Pentru functionarea in mod legal, de ce autorizatii / documente am nevoie pentru a vinde mancare impachetata (sigilata), importata din China, unor afaceri din romania?

Alte discuții în legătură

Import jucarii china andreiandrein andreiandrein Buna ziua, Daca vreau sa fac import de jucarii de plus din China pentru a le vinde in Romania care sunt toate declaratiile, autorizatiile si obligatiile pe ... (vezi toată discuția)
Obtinere declaratie de conformitate si certificat de calitate trifan25 trifan25 Buna seara, Am o mare dilema si nu gasesc raspunsuri clare pe niciun fel de forum. Am un SRL-D,si doresc sa import legal anumite produse din SUA ... (vezi toată discuția)
Produse livrate din china in ue fara ca marfa sa treaca prin romania bflorea bflorea Afacerea pe care o am vinde produse in toata lumea, iar livrarile se fac direct din China, de catre un partener Chinez (persoana fizica), fara ca marfa sa mai ... (vezi toată discuția)