avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Import jucarii China
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Import jucarii China

Buna ziua,

Daca vreau sa fac import de jucarii de plus din China pentru a le vinde in Romania care sunt toate declaratiile, autorizatiile si obligatiile pe care le am? Se vor cumpara si cutii personalizate pentru impachetare. Ce informatii trebuie sa pun pe cutie? Au nevoie de instructiuni?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Vanzare alimente importate pajiste pajiste Buna ziua! Pentru functionarea in mod legal, de ce autorizatii / documente am nevoie pentru a vinde mancare impachetata (sigilata), importata din China, unor ... (vezi toată discuția)
Vanzare produse cosmetice Gica1199 Gica1199 Vreau Sa Pun Si Eu Cateva Intrebari Privind Comercializarea Online De Produse Cosmetice, Aduse Din Import: 1. Aceste Produse Trebuie Personalizate, Neaparat, ... (vezi toată discuția)
Declaratie conformitate Kici Kici Buna ziua, Firma mea cumpara produse din China, le importa in Ro si le vinde pe un site online. Cum si de unde pot sa creez/obtin o declaratie de ... (vezi toată discuția)