Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Soția poate fi angajată fără să suspendam ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Soția poate fi angajată fără să suspendam activitatea și dacă ne afectează activitatea pe I.I.?

Va salut, soția are Întreprindere individuala cu cod caen 0149 (apicultura). Suntem la norma de venit (plătim o taxa/stup) și nu suntem obligați la plata altor taxe și nici contabil nu e obligatoriu sa avem. As vrea să știu dacă soția poate fi angajată, ca persoana fizică, fără să suspendam activitatea și dacă ne afectează cu vreo ceva activitatea pe I.I.
Va mulțumesc
george-neagu, moderator
In paralel cu activitatea de pe intreprinderea individuala, poate avea incheiat un contract de munca in alta parte fara probleme.