Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Norme legale Dropshipping
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Norme legale Dropshipping

Bună ziua.

Care sunt normele legale privind înființarea, facturarea și gestiunea unui magazin online, în regim de dropshipping?

Dropshipping-ul este, pentru cei ce nu știu, comerț cu anumite bunuri pe care fizic, magazinul tău nu le deține. Spre exemplu, eu pot afișa în magazinul meu online un produs X.

Produsul X nu se află în depozitul meu, ci în al furnizorului. Un client comandă produsul X. Eu trebuie să transmit comanda către furnizor, furnizorul să împacheteze produsul și să îl trimită către client.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /