Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Poate accesa cineva fonduri europene in numele meu ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Poate accesa cineva fonduri europene in numele meu ?

Aparent, am aparut in baza de date a unei firme de consultanta fonduri europene (Obsession Consult), cu numele meu, dar cu numarul de telefon al bunicii.
Spun "am aparut" pentru ca dupa doua zile dupa ce au sunat la bunica mea, ei spun ca nu mai apar in baza de date si ca probabil cineva a incercat sa-mi faca o farsa/gluma. Desigur, nu e vorba de o gluma, dar ei incearca sa para ca nu au nici o implicare.

Intrebarea este: exista ceva lista/liste publica(e) unde pot verifica daca cineva s-a folosit de numele meu pentru a aplica la fonduri europene ?
Nu exista.