Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Tatăl meu a decedat, a lăsat in urma o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Tatăl meu a decedat, a lăsat in urma o casa primită ...

Buna ziua,
Tatăl meu a decedat, a lăsat in urma o casa primită moștenire de la bunicul meu, iar la masa succesorala suntem 4 copii și soția decedatului. Imi puteți spune cum se împarte aceasta.
Va mulțumesc frumos
1/4 mosteneste sotia si copiii impart egal 3/4.