avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Tatăl meu a decedat, a lăsat in urma o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Tatăl meu a decedat, a lăsat in urma o casa primită ...

Buna ziua,
Tatăl meu a decedat, a lăsat in urma o casa primită moștenire de la bunicul meu, iar la masa succesorala suntem 4 copii și soția decedatului. Imi puteți spune cum se împarte aceasta.
Va mulțumesc frumos
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:48, 3 Iunie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
1/4 mosteneste sotia si copiii impart egal 3/4.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune (mostenitor decedat inaintea dezbaterii) dobrelucia49 dobrelucia49 in cazul in care unul din mostenitori a decedat inainte de inceperea actiunii succesorale cine vine la mostenire?sotia supravietuitoare sau copiii ... (vezi toată discuția)
Buna seara! dacă ma puteți ajuta! tatăl meu e decedat de 2 ... Melanialigia71@gmail.com Melanialigia71@gmail.com Buna seara! Dacă ma puteți ajuta! Tatăl meu e decedat de 2 qni, soția acestuia trăiește si are 3 copii! Ce drept de mostenire are sotia în casa ... (vezi toată discuția)
Mostenirea radu1982 radu1982 am o mica problema ...tatal meu a murit in martie 2009 iar bunicul (tatal tatalui meu)in luna august al aceluias an.bunica inca este in viata insa acum sunt ... (vezi toată discuția)