Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neplată pensie alimentară
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neplată pensie alimentară

In urma divorțului și a hotărârii judecătorești fostul soț a fost obligat la plata pensiei alimentare pt minor.Trebuia sa plătească de la deschiderea acțiunii judecătorești,29 septembrie 2020,a platit doar 4 luni ,și luna mai nimic.Ce pot face? Mulțumesc
adriana_15, utilizator
Mergeți la executorul judecătoresc.
Legalizati hotararea si puneti o in executare cu ajutorul unui executor judecatoresc.