Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de internship nr ore lucrate saptamanal diferit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de internship nr ore lucrate saptamanal diferit

in cazul programelor de internship numarul orelor lucrare poate diferi de la o luna la alta, nedepasind nr maxim de ore stabilit prin lege? Daca da in acest caz indemnizatia se calculeaza proportional cu nr de ore lucrate? Multumesc
Cuantumul indemnizației pentru internship este egal cu cel puțin 50% din salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată și se acordă proporțional cu numărul de ore de activitate desfășurată.