Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Poate renunta angajatorul la perioada de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Poate renunta angajatorul la perioada de preaviz dupa ...

Buna ziua,
Poate renunta angajatorul la perioada de preaviz dupa ce in prealabil a agreat cu salariatul preavizul standard de 20 de zile?
Multumesc.
Legislatia nu prevede data la care un angajator poate renunta la preaviz ... In opinia mea si in practica intalnita, renuntarea se face la data luarii la cunostinta de demisia salariatului.