avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Donație de pe PFA pe persoană fizică.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Donație de pe PFA pe persoană fizică.

Bună ziua! În urma unei donați de pe PFA pe persoană fizică cum se rezolvă din punct de vedere contabil acest lucru? Menționez ca după donație PFA-ul a fost radiat.
Ultima modificare: Vineri, 11 Iunie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Stoc de marfa la pfa radiat din oficiu de onrc ROMANLOREDAN ROMANLOREDAN Un PFA radiat din oficiu de catre ONRC la data de 18.03.2019 are stoc de marfa, ba mai mult a mai si vandut din stoc cateva zile pana a aflat de radiere. ... (vezi toată discuția)
Pfa radiat pt ne modificare din pf in pfa bogdan_alex bogdan_alex Buna ziua, Am o problema f mare despre care am aflat azi. Statutul de PFA mi-a fost radiat pentru ca nu am fost sa schimb nu stiu ce acte din PF in PFA despre ... (vezi toată discuția)
Act additional pfa radiat Silviu2121 Silviu2121 Buna ziua! Ce se intampla cu un contract incheiat intre un PFa/II Cu o autoritate publica in cazul in care in timpul derularii contractului, pfa ul sau ii ul ... (vezi toată discuția)