Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Persoana fizica pentru vanzari online cu incasarile in ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Persoana fizica pentru vanzari online cu incasarile in contul personal, trebuie sa depun declaratie la Anaf?

Buna ziua, as vrea sa stiu si eu daca ca persoana fizica pentru vanzari online cu incasarile in contul personal, trebuie sa depun declaratie la Anaf, fac asta cam de 1 an jumate, +/- incasari de 50.000/60.000€ de la persoane din afara Romaniei. Pot depune declaratia de venit, si cat se platesc taxe? Si daca nu se poate, ce se poate intampla? Multumesc!
george-neagu, moderator
Daca nu ati facut pana acum, macar de acum incolo faceti actele de comert printr-o firma inregistrata in acest scop.

Este bine sa depuneti declaratie unica cu veniturile obtinute.