Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Un cuvânt gresit în cadastru Rog răspuns la o ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Un cuvânt gresit în cadastru Rog răspuns la o intrebare: un ...

Un cuvânt gresit în cadastru
Rog răspuns la o intrebare: un cadastru făcut în 2006 în care s-a scris gresit în loc de sos.( soseaua) s-a scris str( strada).Tot asa s-a si intabulat.Cum se poate rezolva aceasta problema?
Obtineti de la Primarie o adeverinta postala care sa confirme adresa corecta pe care o depuneti la OCPI impreuna cu o cerere si un tarif de 75 de lei. Daca asta nu functioneaza, aveti nevoie de un expert cadastral care sa va actualizeze documentatia cadastrala, sens in care va modifica si adresa.

MihailZC a scris:

Obtineti de la Primarie o adeverinta postala care sa confirme adresa corecta pe care o depuneti la OCPI impreuna cu o cerere si un tarif de 75 de lei. Daca asta nu functioneaza, aveti nevoie de un expert cadastral care sa va actualizeze documentatia cadastrala, sens in care va modifica si adresa.

Multumesc.Asa voi face.