Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt de pe card
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt de pe card

Pentru efectuarea de operaţiuni financiare în mod fraudulos( furt de bani de pe cardul altei persoane fara consimțământul acesteia in valoare de 1000 lei), persoana de 18 de ani care a comis fapta poate avea dosar penal, poate sa faca inchisoare? Ce se intampla cu ea daca in urma anchetei este gasita vinovata de cel care a depus plangerea. Tin sa mentionez ca urmeaza sa ajunga la tribunal. Are și avocat cumpărat și a mai zis ca va recunoaște fapta comisa și ca îs va cere scuze pentru ce-a făcut. El este la prima abatere aceasta persoana. Va primii ceva pedepse aceasta persoana daca este la prima abatere?
În cazier nu are fapte înscrise.
Daca este la prima abatere si acopera prejudiciul cauzat ar putea scapa cu suspendarea conditionata a executarii pedepsei sau suspendare sub supraveghere.
~ Conținut șters la cerere ~