Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua Daca mama mea nu mai lucrează și nu este ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua Daca mama mea nu mai lucrează și nu este asigurată ...

Buna ziua Daca mama mea nu mai lucrează și nu este asigurată medical și suferă de glanda tiroida ne tratata și a slăbit foarte mult la 40 kg , și nici nu prea mai poate sa se alimenteze cum ar putea beneficia de asigurare medicala multumesc frumos

Soţul, soţia şi părinţii fără venituri proprii, aflaţi în întreţinerea unei persoane asigurate pot fi coasiguraţii acestora.

În această calitate, nu plătesc contribuţie de sănătate dar beneficiază de servicii medicale în sistemul de asigurări de sănătate.

Coasigurat 2021: Cum poți fi asigurat la sănătate, fără costuri, dacă te ia cineva în întreținere
www.avocatnet.ro/articol_504...