Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Copiii sub 3 ani sunt exceptati de la intretinere sau ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Copiii sub 3 ani sunt exceptati de la intretinere sau nu?

Copiii sub 3 ani sunt exceptati de la intretinere sau nu? Stiu ca se adoptase in Senat dar urma si Camera Deputatilor.
Deocamdata nu sunt exceptati.
a fost in legea veche......sper ca nu le canta neuronii sa o bage iar
o ineptie.......
A existat o propunere legislativa ,dar care pana acum nu a fost adoptata
Pe 12 aprilie a fost adoptata in Senat si nu stiam daca a trecut de atunci si de Camera Deputatilor, pare ca logica acolo e mai alambicata. Va multumesc!
valentinstan, utilizator
expunerea initiatorului face toti banii: "plata întreţinerii casei scării unui bloc este achitată de părinţi, iar copilul nu poate folosi liftul singur, nu poate utiliza lumina electrică de pe holuri decât în prezenţa părinţilor sau a unui adult".

ma mir ca e initiata acum.....e destul de devreme si pana la alegeri mai e timp......dar probabil dureaza procedura si a zis sa fie sigur ca are o pomana electorala de oferit la alegeri