Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Am divortat si de comun acord nu am facut ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Am divortat si de comun acord nu am facut partaj. ...

Buna ziua. Am divortat si de comun acord nu am facut partaj. Ambele masini sunt pe numele meu,una a ramas la mine si doresc sa o vand. O pot vinde fara implicarea fostului sot?
Dacă este pe numele dvs o puteți vinde, dar la partaj trebuie să restituiți 1/2 din valoarea mașinii. Bineînțeles că partajul se va face cu privire la ambele mașini, urmând a se echilibra valorile și a se plăti o sultă de către cel care are bunul mai valoros.