Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am întrebarea următoare,copilul a făcut în 2007 un ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am întrebarea următoare,copilul a făcut în 2007 un credit ...

Am întrebarea următoare,copilul a făcut în 2007 un credit la BCR,nu a mai putut plăti după câteva luni,iar acum a venit după 14 ani ca are din nou de plata.Dupa atâția ani nu se prescrie datoria,sau cum se procedează...
Se prescrie daca indeplineste anumite conditii si se cere/invoca asta in instanta, instanta nu constata asta din oficiu.
Mergeti la un avocat.
Da, este necesar sa mergeti cu actele la avocat.
Sunt șanse mari sa se fi prescris.

Claudiu Lascoschi
BUCUREȘTI