Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua , In urma unnei hotarari definitive la CA...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua , In urma unnei hotarari definitive la CA...

Buna ziua , In urma unnei hotarari definitive la Curtea de apel pt ucidere din culpa caz medical , ce cai de atac exista si care este termenul de depunere contestatie , va multumesc
Decizia pronuntata de Curtea de Apel, este definitiva, daca a fost pronuntata in apel. Nu mai exista alta cale de atac ordinara. Doar cele extraordinare, recurs, revizuire, contestatie in anulare, insa pentru acestea trebuie sa va incadrati strict in motivele prevazute de lege. In general pentru nerespectarea unor aspecte de procedura, nu pentru aprecierea asupra vinovatiei sau nevinovatiei.